Tipy na newborn focení v ateliéru

Newborn focení v ateliéru provádím do 14 dní miminka, kdy je ještě miminko dostatečně spavé. Pokud budete chtít i rodinné focení se sourozenci miminka, nejdříve budeme fotit toto rodinné focení a pak až newborn. Hlavním důvodem je, aby ještě sourozenci dobře spolupracovali. Po tomto focení se může jít tatínek s dětmi projít ven, nebo můžou zůstanou v ateliéru (doporučuji vzít však něco, co by mohlo děti zabavit). Následuje newborn focení, které bude trvat minimálně 1,5 hodiny (podle potřeby krmení miminka).

Na focení miminka v košíku budu balit miminko do wrapu. Miminko bude tedy jen v plýnečce a ve wrapu. Žádné jiné oblečení pro miminko na focení tedy není potřeba. Částečně bude zabalený i při rodinném focení. Osvědčilo se mi miminka nerozbalovat, protože jsou tak více spokojené a méně pláčou než když jsou v klasickém body. 

Co vzít s sebou

Dostatek mléka pro miminko, věci potřebné na přebalování a nezapomeňte také na dudlík. Odměnu pro sourozence za spolupráci při focení 😊.

Oblečení na rodinné focení

Oblečení pro Vás volte nejlépe ve světlých barvách nebo v šedé či černé (vše bez nápisů, obrázků a vzorů). Barevné oblečení nedoporučuji. Určitě stojí za to, aby celá rodina byla sladěna do stejného stylu či barevné palety. Není nutné, aby všichni byli oblečeni v jedné barvě, ale aby se k sobě oblečení hodilo.

Příklady outfitů pro focení celé rodiny