Tipy na těhotenské focení venku


Co si obléci na těhotenské focení venku?

Pamatujte, že výběr oblečení má velký vliv na to, jak budou působit výsledné fotografie.

Oblečení pro Vás je nejvhodnější ve světlých, pastelových nebo zemitých barvách, aby bříško pěkně vyniklo. Nedoporučuji černou barvu. Nevhodné jsou také křiklavé barvy, nápisy (s tématikou samozřejmě nevadí 😊), obrázky a také výrazné vzory.

Skvělé budou upnutější šaty. Mohou být, ale i volnější ale ne zas příliš, aby se v nich bříško neschovávalo (případně použít pásek ke stažení). Na šaty si můžete vzít třeba nějakou bundičku…, kterou budete mít v první polovině focení a pak ji odložíte, aby nebyly všechny fotky v jednom outfitu. 

Další vhodné oblečení viz níže Ukázka kombinací oblečení pro inspiraci.Když budete následně kombinovat oblečení pro zbytek rodiny, doporučuji zase vyvarovat se křiklavých barev, nápisů a obrázků. Určitě stojí za to, aby celá rodina byla sladěna do stejného stylu či barevné palety. Není nutné, aby všichni byli oblečeni v jedné barvě, ale aby se k sobě oblečení hodilo. Je hezké vybrat dvě hlavní barvy a pak neutrální tóny, které šatník doplní. Záleží také, v jakou roční dobu se focení odehrává. K jarní a letní přírodě se hodí pastelové barvy, naopak k podzimu zase teplé barvy. Nebojte se ani doplňků - klobouků, šál a zajímavých šperků. Pouze kšiltovky pro muže nedoporučuji, není jim pak vidět do obličeje. Na focení nejsou rovněž příliš vhodné výrazné hodinky.

Nezapomeňte si vzít s sebou s čím byste se chtěli fotit třeba obrázek z ultrazvuku, botičky, bodýčko pro miminko (+ třeba kolíčky na pověšení na větev stromu) aj.

Ukázky kombinací oblečení pro inspiraci (zdroj Pinterest):