Tipy na těhotenské focení v ateliéru


Oblečení

  • Oblečení volte především v barvě bílé, šedé a černé.
  • Zvolte přiléhavé oblečení, jako jsou šaty, trička, sáčka, ale i kožené a riflové bundičky (i když je nezapnete). Přibalte si bílou košili, džíny - fotí se s rozepnutým zipem. Dále obepnutá tílka, bolerka s odhaleným bříškem.
  • Ideální jsou věci, které se dají rozepnout pro vyniknutí bříška.
  • Rozhodné NE!!! ale patří výrazným vzorům, pruhům a nápisům, křiklavým a svítivým barvám a pro studiové focení většinou i botám.
  • Ano patří snubním či zásnubním prstýnkům.
  • NE pak hodinkám (i u partnera) a jakýmkoliv výrazným náramkům a náhrdelníkům. Náušnice je lépe volit jemnější.
  • Barevně sjednocené spodní prádlo (či body) nejlépe v tělové, bílé a černé barvě. Hezky vypadá sportovní podprsenka či krajkované spodní prádlo. Krajkový župánek. 
  • Skvělá by byla podprsenka bez ramínek nejlépe v tělové barvě, kterou využijeme především při focení takové to fotografie :-)

Focení s látkou 

Klidně si vezměte do tašky věcí více a spolu pak něco vhodného vybereme. Vybírat budeme min 2 outfity. Jeden outfit bude více ležérní (rifle například s tričkem a bundičkou) a druhý budou šaty. Na závěr můžeme vyzkoušet focení s látkou viz  obrázek výše.

Pokud si přejete fotky s bodyčkem miminka, fotkou ultrazvuku či botičkami ….nezapomeňte si je přibalit do tašky.


Vlasy a make-up

Doporučuji volit volnou, spíše rozevlátou úpravu vlasů, buď rozpuštěné nebo volně stažené do tzv. messy pony, messy bun, pro případ, že preferujete odhalenou šíji..

Líčení volte spíše přirozené, ale nezapomeňte na černou řasenku. Vhodné je pak využít pudrů, tvářenky a rozjasňovače pro zvýraznění kontur obličeje.

Na fotografiích jsou často také Vaše ruce – nezapomeňte na manikúru – upravené nehty na rukou (ale i nohou) zajistí, že fotky budou ještě krásnější.

Jak pro oblečení tak pro účes a make-up platí zlaté pravidlo – fotíme Vás a musíte to být Vy, přirozená, sebevědomá …


Focení s rodinou, partnerem

Základem je barevně a stylově sladit oblečení (vše bez nápisů, obrázků a vzorů).. Důležité je sladit buď do světlých, nebo tmavých tónů. Jejich vzájemná kombinace není vhodná. 

Příklady oblečení na těhotenské focení (zdroj Pinterest)