Tipy na FINE ART focení

FINE ART fotografie jsou výtvarné fotografie připomínající obrazy, elegantní a minimalistické portréty, úhledné kompozice, precizní zpracování a snímky nekompromisní kvality. Je to takový poklad mezi fotografiemi. Skvělé pro tisk na plátno.

Focení začíná focením dítěte (náctiletého). Na konci focení pokud si to budete přát je možné udělat také fotografii s maminkou.

Oblečení

Na focení si vezměte pro dítě minimálně 2 outfity. Oblečení volte ve stylu vintage bez nápisů a obrázků a bez vzorů, což odvádí pozornost od foceného dítěte.

A jaké zvolit barvy? Nejvhodnější barvy vzhledem k fotopozadí, které mám v hnědé barvě a které se hodí k tomuto stylu, jsou především zemité barvy, tmavě modrá, tmavě zelená, béžová, tmavě červená, starorůžová a bílá… (viz také obrázky níže).

Pro děvčata se hodí především šaty, sukně, halenky, košilové šaty dále čelenky, klobouky, květiny do vlasů atd.

Pro chlapce kalhoty, kšandy, košile, vestičky, tmavé jeansy, trička s dlouhým rukávem a knoflíčky, motýlek, bekovka ….

Při focení se zaměřuji na část těla od kolen nahoru, takže co je níže není zas tak podstatné.

V ateliéru mám k dispozici háčkované límečky k dotvoření vintage stylu.

Klidně vezměte s sebou více oblečení a něco společně vybereme :-). 

Účes

Ne nadarmo se neříká, že vlasy jsou korunou krásy. Proto jim prosím věnujte patřičnou pozornost, aby bylo dosaženo úhledného vzhledu nejlépe ve stylu vintage (viz také inspirace níže) .

Co vzít s sebou

V ateliéru mám umělé a suché květiny, pokud však budete chtít můžete si vzít s sebou oblíbené řezané. Určitě to bude stát za to!

Oblečení pro maminku

Platí stejná pravidla viz výše. Nejlépe bude sladit oblečení s dítětem. Nezapomeňte na líčení a patřičnou úpravu vlasů, které tak zvýrazní vaši krásu.


Příklady oblečení a účesů na fine art focení (zdroj Pinterest)